Dündar’dan Miniklere Bilgisayar Sürprizi

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, bilgisayarları bozulan ve yenisini almak için para biriktiren Reşit Paşa İlkokulu öğrencilerine sürpriz yaparak bilgisayar hediye etti. Yeni bilgisayarlarına kavuşan öğrenciler büyük mutluluk yaşadı.

 

Reşit Paşa İlkokulu 3-D sınıfı öğrencilerinin bilgisayarı birkaç ay önce bozuldu. Bilgisayarları bozulunca derslerinde bilgisayar desteğinden yoksun kalan ve ders işlemekte güçlük çeken öğrenciler ve velileri sınıfa yeni bir bilgisayar alabilmek için harçlıklarından para biriktirmeye başladı. Öğrencilerin bu durumundan haberdar olan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, kendilerine sürpriz yaptı. Reşit Paşa İlkokulu’na giderek öğrencileri sınıflarında ziyaret eden Başkan Dündar, miniklere diz üstü bilgisayar hediye etti. Başkan Dündar’ı karşılarında gören öğrenciler büyük şaşkınlık yaşarken, yeni bir bilgisayara kavuştukları için de büyük mutluluk yaşadı. Öğrencilerine bilgisayarlarını teslim eden Başkan Dündar, yıllar sonra tekrardan ilkokul sıralarına oturarak öğrencilere bilgisayarı kurmalarına yardım etti.

 

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, “Öğrencilerimiz geleceğimizin teminatı. Onların en iyi şartlarda eğitim görmeleri bizim için çok önemli. Gençlerimizin daha iyi şartlarda eğitim görmeleri için ilçemizdeki 250 okulumuzun 220’sine çeşitli hizmetlerde bulunduk. Eğitim alanında yaptığımız dev yatırımlarımız olan Uluslar Arası Murad Hüdavendigar İmam Hatip Lisesi ve Osmangazi Belediyesi İlköğretim Okulu, önümüzdeki eğitim-öğretim yılında öğrencilerimize hizmet verecek. Reşit Paşa İlkokulu 3-D sınıfı öğrencilerimizin bilgisayarlarının bozulduğunu ve bu konuda sıkıntılar yaşadığını öğrendik. Derslerini daha iyi çalışmaları için öğrencilerimize yeni bir bilgisayar hediye ediyoruz. İnşallah hepsi derslerinde çok başarılı olur ve ileride önemli mevkilere sahip olurlar” diye konuştu.

 

Reşit Paşa İlkokulu 3-D Sınıfı öğretmeni İlknur Böberek de, “Biz derslerimizin büyük bölümünü bilgisayarda görsel anlatımlarla işliyorduk. Çünkü görsel anlatımla öğrencilerin dersleri daha kolay öğreniyorlar. Bilgisayarımız bozulunca bu konuda sıkıntı yaşamaya başladık. Öğrencilerimiz yeni bir bilgisayar almak için para biriktiriyordu. Bu durumdan haberdar olan Başkanımız Mustafa Dündar, büyük bir sürpriz yaparak sınıfımıza bilgisayar hediye etti. Hem kendim hem de öğrencilerim adına başkanımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.